Myšky v hlavě - O emocích s hravostí, respektem a laskavostí

Neobyčejná pohádková kniha pro děti od 3 let a jejich dospěláky (rodiče, pedagogy a průvodce) inspiruje k přijetí a hravému prožívání emocí a pocitů.

Pokud chcete do knížky vepsat věnování, prosím uveďte to do poznámky v objednávce :-) .

Pokud máte zájem pouze o knihu (bez věnování/ bez emočních karet) - prosím, upřednostněte její koupi v e-shopu vydavatelství zde: https://www.bookla.cz/eshop/zbozi/10000572

 
379 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: 02
Myšky v hlavě - O emocích s hravostí, respektem a laskavostí

Detailní popis produktu

Milí zákazníci,

pokud máte zájem pouze o knihu Myšky v hlavě (bez emočních karet) - prosím, upřednostněte její koupi z e-shopu vydavatelství zde: https://www.bookla.cz/eshop/zbozi/10000572 - ráda bych na svých stránkách www.myskyvhlave.cz umožnila knihu zakoupit především těm, kteří chtějí zároveň koupit i emoční karty. Děkuji za pochopení :-) .

ISBN: 978-80-7568-603-9, počet stran: 96, rok vydání: 2023

Knihu prosím přednostně objednávejte z e-shopu vydavatele zde (pokud máte zájem pouze o knihu):

https://www.bookla.cz/eshop/zbozi/10000572

Anotace

Myška Emička z pohádkového lesa představuje myšky ve své hlavě – například radost, lásku, smutek, závist, bolest nebo důvěru.
V neobyčejné knížce se spolu s dětmi dozvíte, jak můžete s hravostí, respektem, klidem a laskavostí přistupovat k různým pocitům a emocím, které nás všechny ovlivňují.
Hněv vás bude bavit a strach vezmete za ruku.
 
Pohádkové příběhy vtahují děti do děje, dávají jim náměty k zamyšlení a učí je pracovat s myškami, princeznami, rytíři, draky nebo vílami, které si nosí v sobě.
 
Dospěláky pak v knize máma myška provádí základy respektujícího přístupu nejen k dětem.
 

O čem v knize píšu

Kniha jedinečným způsobem zapojuje děti přímo do děje pohádkových příběhů. Zasyčí si jako hadi, zamlaskají jako ryby, vyzkouší cvrnkání kuliček, vytřepou ze sebe strach a naučí se, jak si nápaditě poradit, pokud je začne přerůstat hněv. Děti si odpoví, kde bydlí jejich láska, jestli v hlavě nebo srdíčku, a vyrobí si bublinu na zahánění stýskání. Navíc budou hledat vlastní způsoby, jak „jinak“ mohou prožívat negativně vnímané emoce – vědomě s hravostí a větším klidem.

Kniha vychází z respektujícího přístupu k dětem – nevyskytují se v ní výchovné metody jako moralizování, trestání, vyhrožování či uplácení. Malí i velcí čtenáři najdou konkrétní inspiraci a nápady pro hravé prožívání emocí a dozví se, proč jsou pro nás smutek, bolest nebo hněv důležití parťáci. Knížka nehledá způsoby jak na děti, ale hledá cesty společně s nimi – abychom budovali vztahy, kde si vzájemně důvěřujeme.

Pro koho je kniha určena

Pro děti předškolního a mladšího školního věku, jejich rodiče, pedagogy a průvodce. Na své si přijdou i nejmenší děti od 2 – 3 let díky poutavým autorským ilustracím. Možná neudrží pozornost celou kapitolu, ale zaujmou je odstavce v knize k jednotlivým obrázkům či samotné ilustrace. S knihou lze pracovat přiměřeně věku dítěte a využijí ji jak rodiče, tak například paní učitelky v mateřských školách, které z ní mohou navíc čerpat pro svou praxi.

Pár slov o mně

Jsem maminka dvou malých velkých parťáků (3 a 2 roky). Momentálně jsem s dětmi na rodičovské dovolené, ale jinak pracuji jako učitelka v mateřské škole, kde zároveň působím jako logopedická asistentka.

Ráda jsem psala „do šuplíku“ už na víceletém gymnáziu. Během dalšího studia a poté v pracovním životě jsem se naplno realizovala jako učitelka ve školce. Tvořila jsem vlastní básničky, pohádky a besídky pro své třídy, plně jsem se věnovala svěřeným dětem a svou prací jsem žila.

S vlastními dětmi mě kreativita neopustila. Více jsem s nimi začala objevovat sama sebe a hledat cesty jak pracovat s emocemi, jak fungovat v každodenních situacích tak, aby nám to spolu klapalo.

Své děti se snažím vychovávat s respektem a laskavostí k nim i sobě, a neustále se na sobě snažím pracovat a růst společně s nimi. Díky tomu vznikla i moje kniha, která jak doufám, bude obohacující nejen pro děti, ale i pro dospěláky. 

Proč jsem knihu napsala

Jako maminka dvou malých dětí, které mají věkový rozestup 1,5 roku, si uvědomuji a zažívám, jak je někdy těžké být tu pro děti 24/7 s dobrým naladěním, s ochotou k dohodám, trpělivostí a laskavostí. O to těžší to může být bez času pro sebe, bez hlídacích babiček, s manželem, který je věčně v práci nebo (v případě některých maminek) není k dispozici vůbec.

A protože emoce jsem vnímala v počátcích svého maminkování jako velké téma, začala jsem se svými dětmi využívat hravé způsoby, jak je můžeme prožít i „jinak“, než křikem, obviňováním, vyčítáním nebo v dětském podání většinou ubližováním druhým nebo sobě. A ono nám to funguje.

Tyto principy, hravé nápady a inspiraci jsem vepsala do své knihy, aby tu byla nejen pro děti, ale i pro učitele, průvodce, tatínky a maminky, které tu jsou vždy pro své děti, jen přitom někdy zapomínají na sebe a své potřeby.

Knížka pracuje nejen s prožíváním dětských emocí. Ukazuje také dospělákům, jak mohou zvládnout ty své, jak být dětem laskavými průvodci a učit je nápodobou i takové věci, jako je vypořádání se se vztekem nebo strachem.

Řekli o knize

Knížka Myšky v hlavě je moc mile napsaná. Líbí se mi, že obsahuje návody pro práci s příběhem, takže i ten, kdo nemá zkušenost, zjistí, jak děti zapojit. Otázky směrem k nim pobízí k zamyšlení, pomocné jsou i návodné věty. Zamýšlet se nebudou jen děti, ale i pro nás – rodiče a pedagogy – je to přínosný materiál, kdy si můžeme uvědomit, jak nevědomky někdy zlehčujeme emoce dětí. Je fajn si připomínat, že všechny pocity, nálady, emoce jsou přirozené, máme je každý a je v pořádku je prožít. Napadá mě, že během práce s příběhy si děti mohou nejen vizualizovat nebo kreslit, jak si danou emoci představují, ale mohou ji i samy předvést – mimikou, pohybově, …

Věřím, že k Myškám v hlavě se nebudu vracet jen kvůli svým dětem doma, nebo „svým“ dětem v MŠ, ale i kvůli radám mámy myšky, která zkrátka ví, o čem mluví.”

Petra Hrabětová, učitelka v mateřské škole

Knížka Myšky v hlavě zapojuje děti do děje, dává jim nevšední otázky k zamyšlení, cílí nejen na děti, ale i na jejich rodiče a pedagogy. Milé příběhy z lesa inspirují k prožívání emocí hravým způsobem.”

Zuzana Rysková, podnikatelka

Kniha je skvělá inspirace nejen pro každého rodiče. Krátké příběhy pomáhají nacházet různá řešení v mnoha životních situacích a ukazují, jak pracovat s emocemi. Líbí se mi, že kniha není zaměřená pouze na pozitivní emoce, ale i na ty negativní. Nápadité otázky pod každým příběhem využijí rodiče při práci s textem. Krásné jsou také barevné ilustrace rozvíjející dětskou fantazii.”

Kateřina Chobotová, betačtenářka a kamarádka